WIECZERZA WIGILIJNA

WIECZERZA WIGILIJNA

 

Tradycyjnie, jak co roku w dniu 18 grudnia członkowie naszych organizacji TPD Koła Pomocy Dzieciom na Diecie Bezglutenowej i Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Celiakię „Przekreślony Kłos” spotkali się na Wieczerzy Wigilijnej.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Św. w Kaplicy Akademickiej w Bazylice Św. Wincentego á Paulo, którą wspólnie celebrowali ks. prałat Eugeniusz Barełkowski oraz ks. Jarosław Bar CM. Podczas mszy osoby na diecie bezglutenowej miały okazję przyjęcia Komunii Św. pod postacią Ciała i Krwi Pańskiej. Oprawę muzyczno-wokalną zapewniła Schola Młodzieży Misjonarskiej z Bazyliki.

Po mszy w Centrum Konferencyjnym „City Hotel” w Bydgoszczy odbyło się wigilijne spotkanie, podczas którego łamano się opłatkiem oraz składano sobie życzenia. Następnie odbyła się wieczerza wigilijna, podczas której serwowano bardzo wiele tradycyjnych potraw w wersji bezglutenowej oraz przepyszne bezglutenowe ciasta przygotowane przez nieocenione panie trenerki z Koła oraz ze Stowarzyszenia. Na zakończenie uczestnicy otrzymali świąteczne paczki z bezglutenowymi słodyczami oraz okolicznościowe paczki świąteczne od firmy BALVITEN (z ich produktami).

Za możliwość spotkania się w naszym gronie, za wsparcie naszych działań oraz za wszelką pomoc przy realizacji Wieczerzy Wigilijnej serdecznie dziękujemy:

  • Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu za wsparcie naszego Koła dotacją celową na realizację zadania publicznego,
  • nieocenionemu przyjacielowi panu Henkowi z Holandii oraz naszemu zacnemu księdzu prałatowi Eugeniuszowi Barełkowskiemu,
  • księżom Jarosławowi i Sławomirowi Bar za przygotowanie i oprawę Mszy Św.,
  • firmie BALVITEN Sp. z o.o. za paczki z ich produktami,
  • firmom: GLUTENEX i DR. SCHÄR za słodycze do paczek świątecznych,
  • firmie CHRISTIANA-DĄBROWSCY za bezglutenowe komunikanty i hostie.

 

       

 

Więcej zdjęć :

Galeria Wieczerza Wigilijna oraz ogłoszenie wyników NBPR 2010

projekt i realizacja: MPMedia